Ewa Rosiak_Mistrz. Polski

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module
Ulubione strony

Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2012-2013

W czwartek 20 września 2012 r. na stadionie KS Stal w Ostrowie nastąpiła inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2012-2013. W zawodach wzięło udział ponad 110 uczestników ze szkół Ostrowa , powiatu ostrowskiego a nawet przybyli goście z Rawicza. Rywalizowano jak zwykle w biegach na 60 m., 300 m. 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy) oraz w konkurencjach technicznych: skoku  w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. Uzyskano wiele interesujących wyników o których wspomnę w jutrzejszej relacji tzn w piątek 21.09.2012 r. Liderami w poszczególnych kategoriach zostali: Natalia Benedykcińska, Weronika Hipp oraz Vanessa Miśkiewicz oraz wśród chłopców: Artur Nadachowski, Maciej Sokołowski i Piotr Woźniczak.

Szczegółowe wyniki w linku: Komunikat Czwartków

W kategorii dziewcząt najstarszych prym wiodła Natalia Benedykcińska - SP 5 Ostrów, która zwyciężyła bieg na 60 m. ze świetnym rezultatem - 8,33 s. oraz skok w dal z wynikiem 4,53 m. Drugą dziewczynką, która uporała się z granicą 9 sekund w biegu na 60 m. była Paula Adamek z Kadeta Rawicz (8,88 s.). Miłą niespodzinką było zajęcie drugiego miejsca w skoku w dal przez Karolinę Szukowską z SP Edukator z dobrym wynikiem 4,22 m.

W kategorii dziewcząt klas piątych bieg na 60 m. oraz skok w dal zwyciężyła, zgodnie z przewidywaniami, Weronika Hipp z SP 5 Ostrów (60 m. - 9,37 s., skok w dal 3,78 m.) Jednak sporą niespodzinką dla obserwatorów była postawa Laury Mazur z SP 11 Ostrów, która przegrała bieg na 60 m. z faworyzowaną Weroniką zaledwie o 0,14 s. Ponadto Laura zwyciężyła w rzucie piłeczką palantową - 33,00 m.

W grupie dziewcząt najmłodszych  prym wiodły: Vanessa Miśkiewicz z Kadeta Rawicz oraz Zuzia Urban z SP - 6 w Ostrowie. Vanessa zwyciężyła w biegu na 60 m. - 9,40 s. oraz w skoku w dal - 3,65 m. Zuzia Urban w tych samych konkurencjach zajęła drugie miejsca: 60 m. - 9,56 s. oraz w skoku w dal - 3,56 m.

W grupie chłopców najstarszych zapowiada się ciekawa rywalizacja a to za sprawą Artura Nadachowskiego z SP 7 w Ostrowie i Mateusza Skrzypka z Kadeta Rawicz.  Obaj zwyciężyli po jednej konkurencji i zajęli drugie miejsca w drugiej. Artur uzyskal rekord życiowy w biegu na 60 m. - 8,16 s. oraz zajął II m. w skoku w dal - 4,25 m. Mateusz Skrzypek był triumfatorem skoku w dal - 4,37 m. a wbiegu sprinterskim zajął II m. z wynikiem 8,30 s.

W kategorii klas piątych dość wyraźnie prowadzi Maciej Sokołowski z  SP Edukator. Zwyciężył on w biegu na 60 m. - 8,88 s. oraz w skoku w dal - 4,18 m. Na wyróżnienie zasługuje tutaj rezulta Szymona Białego z SP Przygodzice w skoku wzwyż - 1,25 m. Pretendentów do kolejnych miejsc jest jednak wielu.

Podobnie sytuacja wygląda w grupie najmłodszych chłopców.  Przewodzi jej Piotr Woźniczak z SP Rososzyca, który zwyciężył w biegu na 60 m. - 9,57 s. oraz w rzucie palntówką - 32 m.

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic